צרכנות | בריאות
מעל החוק: רה"מ שחגג עם בניו בפסח – דורש פטור מבידוד בחגים
ביד אחת מפיק משרד הבריאות סרטון הסברה שקורא לציבור לשמור על הבידוד עד תומו למרות בדיקה שלילית, וביד השניה מאשר לנבחרי ציבור להפר לחלוטין את ההנחיה הזאת

רוני לינדר,דהמרקר-https://www.themarker.com/consumer/health/.premium-1.9162039

"קיבלתי תשובה שלילית בבדיקת קורונה. מדוע עליי להשאר בבידוד?", שואל ישראלי צעיר בסרטון ההסברה של משרד הבריאות. "זאת שאלה מצוינת!", עונה לו ד"ר אוסנת לבציון קורח, מנהלת בית החולים הממשלתי אסף הרופא. "אם הייתם במגע עם חולה ייתכן שנדבקתם ותתחילו להדביק אחרים גם אם אתם בלי תסמינים. לכן ההנחיה היא להכנס לבידוד של שבועיים. לא ניתן לקצר את הבידוד גם אם הבדיקה שלילית, מכיוון שבדיקת מטוש לא תגלה את הנגיף בשלבים הראשונים. לכן אתם עשויים לקבל תוצאה שלילית ביום אחד ולהדביק למחרת – ועל כן את תקופת הבידוד יש להשלים במ-לו-אה".

ההנחיה הזאת כל כך פשוטה – ואחרי שבעה חודשי מגיפה, גם כל כך מוכרת – אבל מסתבר שגם ההנחיות האפידמיולוגיות הברורות ביותר הן גמישות כשזה נוגע ל-VIP. כך, במהלך שהוא בושה גם למבקש וגם למאשר, העניק משרד הבריאות אישור לקיצור משמעותי בחובת הבידוד לחברי משלחת ראש הממשלה שתחזור לישראל מארה"ב, מדינה אדומה שהחזרה ממנה מחייבת בבידוד של שבועיים. במקום שבועיים, המשלחת תחויב בבידוד של חמישה ימים בלבד, עד יום שני הקרוב, ובכפוף לבדיקת קורונה שלילית.

ביד אחת מפיק משרד הבריאות סרטון הסברה שקורא לציבור לשמור על הבידוד עד תומו למרות בדיקה שלילית, וביד השנייה הוא מאשר לנבחרי ציבור להפר לחלוטין את ההנחיה הזאת. לפי הפרסום ב"הארץ", במשלחת אפילו ביקשו במקור פטור מלא מבידוד עם החזרה לישראל.