אהוד אולמרט: "איני צריך את הסרט כדי לדעת את האמת: לא קיבלתי שוחד"
"עשיתי שגיאות, אבל איני מושחת", טוען ראש הממשלה לשעבר בראיון לרגל סרט חדש אודותיו שייחשף בפסטיבל "דוקאביב". "הוא מבין שהציבור יזכור בעיקר את מעטפות הכסף", אומרת הבמאית רוני אבולעפיה

איתי שטרן,הארץ-02.09.29

 תקציר הכתבה ב-84 מילים

הסרט התיעודי החדש "אולמרט: האיש שרצה יותר מדי" מזכיר סדרות דרמה פוליטיות כמו "בית הקלפים". במרכזו, אדם רב כוח שעלה וטיפס בסולם הפוליטי, כבש יעדים רבים, הגיע לפסגה ואז התרסק בשל היבריס, חקירות פליליות והתנהלות שאננה ביחס לאויבים פוליטיים שידעו כיצד לנעוץ את הסכין בגב.

הסרט, שביימה רוני אבולעפיה ויהיה זמין לצפייה מקוונת החל ממחר (חמישי) בפסטיבל "דוקאביב" ובהמשך גם בהוט 8, נדמה לפרקים גם לסרט מדע בדיוני. הוא חוזר אל בחירתו של אולמרט לראשות הממשלה ב–2006 ואל הפשרות הטריטוריאליות שהציע ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כדי לקדם את השלום. בהמשך, הוא מזמין לביקור רשמי את המנהיג הפלסטיני לביתו שבירושלים ומניף מעל מעון ראש הממשלה את דגל פלסטין. אם לא די בכך, בוועידת אנאפוליס הציע אולמרט, שבתור ראש העיר ירושלים נשבע שוב ושוב שתישאר מאוחדת לעד, לחלק אותה תמורת הסדר שלום על הפלסטינים.

אבולעפיה, בת 48, היא במאית תיעודית מוערכת, אבל עד כה לא ביימה סרטים פוליטיים בסדר הגודל הזה. את הגישה לאולמרט הצליחה להשיג בזכות חברות רבת שנים עם בתו, מיכל. לאחר שהשתחרר מהכלא ב–2017, החליט אולמרט שעליו לתעד את גרסתו שלו, עבור בני משפחתו, בנוגע להשתלשלות האירועים שבסופה הורשע ונשלח למאסר של שנה וארבעה חודשים. בני המשפחה הכינו מאות שאלות, ואז גם עלה הצורך בבמאי או צלם שיתעד את התשובות של אולמרט. כאן אבולעפיה נכנסה לתמונה עם המפיק יואב לשם. מרגע ששמעה את הסיפור ונחשפה לנרטיב שחשף בפניה אולמרט, הבינה שהיא חייבת לעשות על כך סרט תיעודי.

"אמרתי לרוני שברגע שאני משתף איתה פעולה, מכאן ואילך אין לי יותר שליטה על הסרט", אומר אולמרט ל"הארץ". "אמרתי לה שאני מכבד את עצמי מספיק כדי לא לעשות סרט מטעם. אני מאמין בחפותי כדי לא לעשות סרט שנראה כאילו הוא תפור בתפרים גסים. אמרתי לרוני שאני מצפה רק לדבר אחד: שתהיה כל הזמן שלמה עם עצמה".

להרחבה