חדשות-צבא וביטחון
נערכים לעימות צבאי בעקבות הסיפוח: צה"ל ושב"כ יקיימו "משחק מלחמה"
המהלך, שינוהל בשבוע הבא משולחן המטכ"ל או מה"בור" בהשתתפות כוכבי וארגמן, נועד לבחון פעולות של שחקנים שונים בתגובה להחלת הריבונות. במערכת הביטחון נערכים לתרחישים של עלייה במספר הפיגועים, הסלמה בעזה, מבצעים התקפיים ואף לפעילות איראנית
תגיות: סיפוח
אביב כוכבי
שב"כ
צה"ל
אמיר אורן,חדשות וואלה יום רביעי, 27 במאי 2020, 22:50

צה"ל ושב"כ יערכו בשבוע הבא משחק מלחמה, לניתוח התרחישים השונים הצפויים בחודש יולי במקרה שממשלת ישראל תממש את כוונתה המוצהרת לפתוח בתהליך של סיפוח חלקים מהגדה המערבית.

משחק המלחמה (מש"ם) הוא כלי עזר לפיקוד הבכיר ולגורמי המטה, לקראת החלטות של הדרג המדיני ליזום פעולה, או לנקוט במחדל, כשהתוצאה הסבירה היא התנגשות צבאית. כמו כן, נבחנות דרכי הפעולה שבפני הצד "הכחול" (ישראל), "האדום" (יריבים), מדינות שכנות ומעצמות עולמיות.

המשחק אינו כולל הפעלת גייסות בשטח. הוא נערך סביב שולחן דיוני המטכ"ל או ב"בור" של חטיבת המבצעים, בוחן מקרים ותגובות ואומד נפגעים, כשכל המהלך מנוהל בדרך כלל על ידי ראש אגף המבצעים או ראש אגף התכנון. דוגמה בולטת למשחק שכזה מהעבר היה "שושנים", שבדק באביב 1982 את תכניות מבצע "אורנים" בלבנון, שבסופו הזהירו קצינים בכירים לשווא מפני מחיר המלחמה וסיכוניה.

להרחבה

למאמר נוסף:

סכנה ביטחונית / ממשלת נתניהו בתמיכת גנץ, עלולה לדרדר את ישראל לעימותים צבאיים

 

יעקב צלאל, מיוחד לחדשות האנרגיה, 10.05.2020 –

בנימין נתניהו, נאשם בפלילים, עומד להציג בשבוע הקרוב את הממשלה ה-35 של ישראל. וזו עתידה להיות ממשלה מסוכנת כלכלית ובעיקר ביטחונית. ממשלה מולה לא תעמוד אופוזיציה משמעותית, שמגבילה את פעילות הכנסת, פוגעת בפרטיות באופן גורף ובתמיכת כל ראשיה. כבוגרי צבא, ה"ה בני גנץ וגבי אשכנזי, אינם אמונים על ערכי הדמוקרטיה, כפי שהוכיחו בתמרוניהם הפוליטיים.

קישור:https://yigallavivblog.wordpress.com/wp-admin/post.php?post=26675&action=edit