הארץ | דעות
מדינה חולה ודגל שחור

אהוד ברק,הארץ-28.05.20

זו לא ישראל שלנו. ראש הרשות המבצעת תוקף מתוך אולמות בית המשפט, ומאיים על המערכת, כולל על שופטיו, מערכת שרק עשרה ימים קודם לכן התחייב לשמור לה אמונים, בעודו עומד להישפט על הפרת התחייבותו הקודמת לשמור לה אמונים.

מופע "האיום המתבכיין" של נתניהו 30 דקות לפני הקראת כתב האישום, הוא צעד נוסף של הנאשם במדרון חלקלק של כאוס שלטוני. לא הימין ולא "ישראל השנייה" נטלו ונתנו שוחד, לא הם רימו או הפרו אמונים. הוא לבדו על ספסל הנאשמים ואחיזת העיניים שלו תקרוס סופית כשיחל שלב ההוכחות. רדוף ואובססיבי הוא שורף את המועדון כדי להציל את עצמו. פתטי מחד גיסא, מסוכן מאידך גיסא. "תפרו לי תיקים" אומר כל ראש ארגון פשע בתורו. תמונה אייקונית עם ה"פּיות שאינם משמיעים קול" היתה גם לאל קפונה. מדינה שבה היועמ"ש, ליאת בן ארי ומחר הרכב השופטים נזקקים לאבטחה עקב ההסתה נגדם מבלפור — היא מדינה חולה. דגל שחור מתנוסס מעל האירוע באזהרה אחרונה לכ־ו־לם.

בני גנץ, גבי אשכנזי ועמיתיהם לא יוכלו להמשיך בשתיקה מגמגמת בלי להפוך למשתפי פעולה נקלים של "דון קורונה", ולהימחק מהתודעה הציבורית. כל "אירוע הפחדה" כזה בוחן גם את גבולות הנסבל של מי שמונו להגן עלינו. מי מהם שיירתע מלעצור את הקומקום, כמו בבדיחה הידועה, יפגוש את הקטר. תשאלו את מנדלבליט.

להרחבה