חשיפה ראשונה: השמאלנים שסיבכו את נתניהו בפרשות 1000, 2000 ו-4000
נתניהו הוא אדם שכל חייו התרחק ממיליארדרים, לא התערב מעולם ברגולציה על חברות ענק, לא התעניין בעיתונות ובבעלים שלה ומעולם לא ביקש או קיבל דבר מאנשי ההון ■ בדיונים בתיקי האלפים ייחשף מי באמת מושך בחוטים במוקדי הכוח: אנשי השמאל הקיצוני שמתנגדים לכל תחרות במשק

 גיא רולניק,דהמרקר-28.05.20

"מערכת המשפט חברה לעיתונאים ולגורמי שמאל כדי להפיל אותי"

— ראש הממשלה בנימין נתניהו, דקות לפני פתיחת משפטו הפלילי ביום ראשון השבוע.זאת לא היתה הפעם הראשונה וגם לא הפעם המאה שבה ניצל בנימין נתניהו את עמדתו כראש ממשלה ואת ההתמכרות של ערוצי הטלוויזיה לשידורים החיים שלו כדי לתקוף את המוסדות הדמוקרטיים, מערכת המשפט והעיתונות. מה שהשתנה הוא רק המינון, הקצב, הטון והעוצמה. יריית הפתיחה בקמפיין הזה החלה לפני שלוש שנים, ועליית מדרגה נוספת נרשמה בכל אחת משלוש מערכות הבחירות בשנה האחרונה.

התגובה האינסטינקטיבית לתיאוריה שהעיתונות "השמאלנית" היא האחראית לכתבי האישום נגד נתניהו מעוררת חיוך, כעס, תדהמה או פלצות בקרב מי שאינו נמנה עם הגרעין הקשה של אוהדי נתניהו — לא רק בגלל הדומיננטיות הגוברת בשנה האחרונה של תומכי ודוברי נתניהו והשלטון באולפני הטלוויזיה, וגם לא רק מפני שטלוויזיית ברודקאסט שפונה לכלל הציבור בעולם ובישראל היא באופן אינהרנטי מדיה שמשרתת את השלטון, ההון והממסד, שמחזיקים בשליטה על סדר היום של העיתונות, המידע והמסגור שלו. הסיבה העיקרית היא שרובנו זוכרים מיהם האנשים שממנים את העורכים הראשיים של חמשת כלי התקשורת בישראל.

להרחבה

– פרס