חדשות | משפט ופלילים
פרשנות:בנאומו אותת נתניהו לשופטים: אתם הבאים בתור
כששרי הליכוד עומדים מאחוריו בפיות חסומים נשא רה"מ את החריף שבנאומיו ■ התמונה הקבוצתית של החבורה, כשחלקם עומדים על ספסלי ביהמ"ש, מתחרה רק בחברי "לה פמיליה" באצטדיון טדי ■ ובעוד גנץ הסתפק בתגובה רפה, הבן הסורר דווקא נשאר בבית

יוסי ורטר,הארץ,25.05.20

נאומי שטנה מגמתיים, שקריים ומשולחי רסן כבר שמענו מבנימין נתניהו. בהצהרות במעמד צד אחד מהפודיום של משרדו, במעונו ובאירועים פוליטיים. אתמול (ראשון) הוא נשא את החריף שבהם, באכסדרת בית המשפט המחוזי בירושלים, מרחק יריקה (תרתי משמע) מאולם השופטים, רגע לפני פתיחת משפטו. הוא עשה זאת כמי שמאותת ליושבים בדין: אחרי שטיפלתי במשטרה, בפרקליטות וביועץ המשפטי לממשלה — דעו לכם, אתם הבאים בתור.

על נתניהו נאמר לא פעם: "גם כשאתה חושב שראית ממנו הכל, עדיין לא ראית שום דבר". החידוש הפעם היה התפאורה שהוא ארגן לעצמו: כמחצית מסיעת הליכוד, כולל שרים בכירים, פיותיהם חסומים במסכות, כמה סמלי, התייצבו מאחורי נאשם בפשעים חמורים, העומד ומשתלח כנקלה שבעבריינים במערכות אכיפת החוק.

רק לפני שבוע הלין נתניהו כי הוצאות האבטחה בשל גרירתו המיותרת לבית המשפט יעיקו על קופת המדינה. משחויב לבוא, דאג הרחמן התקציבי ששלל נבחרים יגיעו אתו, עם הוצאות אבטחה שזינקו בהתאם. גם ראש לשכתו אשר חיון הופיע, כאילו אין לו דברים חשובים יותר לעשות לטובת הציבור שמשלם את שכרו. קודמו, יואב הורביץ, לא היה נתפס מת במעמד כזה. לכן הוא לא שם.

 להרחבה