כל כותרות היום | בריאות
בהלה וטעויות מדעיות: למה אף אחד לא יודע להסביר את דעיכת המגפה בישראל
בניגוד לתחזיות, מספר חולי הקורונה דעך עם הסרת הסגר ■ אף אחד אינו יודע לומר אם הקורונה נעלמה (כמו הסארס) או שהיא צפויה לחזור מדי חורף (כמו השפעת) ■ לפי המומחים, "הקורונה לא מאיימת על קיומנו, והדרך הכי נכונה להתמודד עמה היא הרבה בדיקות, ומתינות"

מירב ארלוזורוב,דהמרקר-25.05.20

מספר חולי הקורונה החדשים המזוהים בישראל בשבוע האחרון נע בין 10 ל–20 ביום. זאת על אף שחלף כבר חודש מאז החלו ההקלות בסגר, ובשבועיים האחרונים מרבית סממני הסגר נמחקו כמעט כליל — כולל התקהלויות של אלפי בני אדם בחופי הים, בהופעות, בתורים בחנויות, והפטור מחבישת מסיכות בשל השרב הכבד.

ביום שבו נפתח משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע החשד העכור שנתניהו ניצל את משבר הקורונה באופן ציני כדי לצור אווירת בהלה ולקדם את הקמתה של ממשלת חירום מופרכת בגודלה — חייבים להודות שלא רק הפוליטיקאים יוצאים ממשבר הקורונה בגובה נמוך. גם המדענים יוצאים מהמשבר הזה ממש לא טוב. לראיה, לא היה אף מודל של מגפת הקורונה שחזה שעם הסרת הסגר מספר החולים היומיים ידעך.

מודלים שונים הזהירו מפני העלייה הצפויה במספר החולים, והיו ויכוחי ענק בין משרדי הבריאות והאוצר אם רף של מאה חולים חדשים ביום או שמא 300 חולים חדשים ביום יהיה הסמן שבעקבותיו נצטרך לסגור מחדש את המשק. רק שעם 10 חולים חדשים ביום, לא הנתון הזה ולא הנתון האחר רלוונטיים.

להרחבה