כך משטח נתניהו את עקומת הדמוקרטיה
משבר הקורונה מתלבש על המשבר החוקתי המתמשך, ושניהם מאפשרים לנתניהו לחבל בדמוקרטיה ולהעצים את פולחן המנהיג העליון. הרעיון ההזוי של שני שרי משפטים הוא הראייה הניצחת לכוונתו להמשיך ולהחריב את מערכת המשפט, עכשיו, אם אפשר, גם בסיועו ובגיבויו של גנץ

 

משה גורלי,כלכליסט-07:00,22.03.20
תגיות:בנימין נתניהו
כנוס הכנסת
אמיר אוחנה
יולי אדלשטיין
בחירות 2020
דמוקרטיה
1. הדמוקרטיה – זה כל הסיפור. מפת המנדטים מבהירה אותו: לגוש הימין ומצביעיו, 58 מנדטים, לא אכפת מהדמוקרטיה. לגוש ה־62 שמנגד חשובה הדמוקרטיה, אבל הוא מפוצל ומבולבל מכדי להיאבק עליה בנחישות יעילה. ובעברית פוליטית – הגוש בהנהגת בני גנץ וכחול לבן מתלבט האם, ובאילו תנאים, יצטרף לגוש שוללי הדמוקרטיה. קבלת תיק המשפטים צריכה להיות תנאי בל יעבור להצטרפות.

קראו עוד בכלכליסט:
ביום ראשון – דיון בבג"ץ בעתירות נגד אדלשטיין: "מונע את כינוס הכנסת בניגוד לדין"
בריאות העם או בריאות רה"מ
ההצבעה על הקמת ועדות הכנסת נדחתה לשבוע הבא

בינתיים, מי שיוצאים לקרב על הדמוקרטיה הן התקשורת, עמותות איכות שלטון וזכויות אזרח, אזרחים שיוצאים להפגין למענה ועכשיו גם בג"ץ שנכנס בימים אלה לתמונה.

משבר הקורונה מתלבש על המשבר החוקתי המתמשך: ממשלת מעבר, כנסת משותקת, תיקו פוליטי שלא ניתן להבקעה, מערכת משפטית מאוימת. ושני המשברים מאפשרים לנתניהו לזנב ולחבל בדמוקרטיה. משרד הבריאות מספק לו את רעיונות ההחמרה – מהסגר הכללי ועד מעקבי השב"כ. הכל כשר כדי לשטח את העקומה. ומצבו האישי מספק לו את המוטיבציה. כי מה מצפה לו אחרי המשבר? פתיחת משפטו בתיקים שכבר ממתינים במחוזי בירושלים, פתיחת חקירה על המניות שקיבל ממיליקובסקי ואולי גם ועדות חקירה על הצוללות ומשבר הבריאות. גם לו יש עקומה לשטח.

להרחבה