מגדילים את קיבולת הייצוא – שימוע ציבורי לנתג"ז וליצואניות הדלק
בשימוע ידונו בהקמת מקטע משולב לפני צינור EMG בעלות של 650 מיליון שקל, שיאפשר הגדלת קיבולת הייצוא, כאשר נתג"ז ושותפויות הגז יחלקו בהוצאות ההקמה; מיטב דש: "השלמת הקמת המקטע אשדוד-אשקלון צפויה תוך עד 4 שנים"

ארז ליבנה,ביזפורטל-|13/02/2020 10:50(7) 

נמצא הפיתרון להגדלת ייצוא הגז מישראל: חברת נתיבי גז טבעי ישראל (נתג"ז) דיווחה כי רשות הגז ושותפויות הגז (תמר ולווייתן) הגיעו לפשרה בנוגע להקמת המקטע המשולב, לפיה יחלקו באופן שווה בהוצאות ההקמה ויסייעו להגדלת היקף הייצוא של משק הגז. נתג"ז תקים את הקו החדש ותתחלק בעלויות עם יצואניות הגז.
אולי יעניין אותך גםRecommended by

הקו, שאורכו 45 ק"מ ועלותו נאמדת בכ-650 מיליון ש"ח, צפוי לקום במימון משותף של נתג"ז ושותפויות הגז. מדובר בפרויקט בעל חשיבות גדולה למשק האנרגיה הישראלי, שיאפשר את הגדלת הייצוא למצרים, יבטיח גיבוי למשק המקומי ויאפשר הזרמת גז טבעי לטובת התחנות הפחמיות שצפויות להיות מוסבות לגז טבעי עד 2025.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

לפי הדיווח, רשות הגז הטבעי הוסיפה הגדרה חדשה למקטע ברשת ההולכה -"מקטע משולב". בכך פתרה הרשות וויכוח שנמשך בין חברות הגז לבין רשות הגז על אופן הסדרת התשלום למקטע הייצוא וקבעה כי התשלום עבור הקמת המקטע יחולק 50%-50% בין היצואן (שותפויות תמר ולווייתן) לנתג"ז.

על מה כל המהומה? במיטב דש ברוקראז' מסבירים כי ברשת ההולכה של נתג"ז קיימת מגבלת מכסה להעברת גז אל צנרת EMG, המגבלה מוערכת בכ-4bcm לשנה. כדי להתגבר על מגבלה זו נדרשה הקמת תשתית כפולה במקטע אשדוד-אשקלון.

לדברי ערן יונגר, מנהל מחלקת המחקר של מיטב דש ברוקראז' "עד היום, היצואן נדרש לשלם על הקמת התשתית המיועדת לייצוא אולם לאחר חילופי התפקידים ברשות הגז החליט הצוות החדש על נוסח חדש – "מקטע משולב". הגדרה זו מכירה בכך כי המקטע החדש יאפשר יתירות של כלל מערכת ההולכה בישראל ויתרום גם ללקוחות הישראליים.

להרחבה