משה טרי ימונה ליו"ר וינסה לתקן את מכון התקנים
משרד המשפטים אישר את המלצת שר הכלכלה למנות לתפקיד את יו"ר רשות ני"ע לשעבר, למרות העיתוי הסמוך לבחירות. מטרי מצפים לזרז את הרפורמות במכון ולסייע בהורדת יוקר המחיה

נווית זומר,כלכליסט-07:04,13.02.20
תגיות:משה טרי
מכון התקנים
אלי כהן
משה טרי, לשעבר יו"ר רשות ניירות ערך, אמור להתמנות לתפקיד יו"ר מכון התקנים בהמלצת שר הכלכלה אלי כהן. המינוי מתבצע בעת כהונתה של ממשלת מעבר ולפיכך היה טעון אישור ממשרד המשפטים, שניתן. השאלה הקריטית היא האם טרי יצליח להשלים את הרפורמה החיונית במכון התקנים שיצאה לדרך לפני כשנתיים ומאז מקרטעת.

להשלמת מינויו של טרי דרושה כעת חתימה של שר האוצר משה כחלון ואישור אחרון של ועדת גילאור לבדיקת מינויים בכירים בחברות ממשלתיות. במשרד הכלכלה צופים שאישורים אלה יינתנו. מכון התקנים מתפקד ללא יו"ר — תפקיד שאינו נושא שכר — מאז נפטר לפני כשנה היו"ר הקודם אורי דורי. לאחרונה מונה גם מנכ"ל חדש למכון, גלעד גולוב, לשעבר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה. אילן כרמית שכיהן לפניו כמנכ"ל בפועל הסתבך בפרשת מצלמות המהירות ונפסל מלכהן בתפקיד.

האתגר של טרי יהיה לקדם את הרפורמות המתוכננות במכון התקנים ששנים נהנה ממונופול על בדיקות התקן בהן מחויבים יבואנים — בדיקות שנטען כי הן חסם ליבוא המגן על יצרנים מקומיים וכי הן מכבידות על יוקר המחיה בישראל.

להרחבה