חברת CITY TRANSFORMER הישראלית פיתחה רכב חשמלי, שהוא שילוב בין אופנוע למכונית, וממדיו מתכווצים פיזית בהתאם לצורך • "ארבעה כאלו נכנסים במקום חניה של רכב אחד ממוצע"

יובל ניסני,גלובס-09.02.2020 
הרכב של CITY TRANSFORMER משנה את מימדיו בהתאם לצורך / הדמיה: CITY TRANSFORMER
הכתבה מטעם Together

את הסיטואציה הזו אין אחד שלא מכיר: נכנסים לרכב, מבקשים להגיע מנקודה אחת לשנייה בתוך העיר – ונתקעים דקות ממושכות בפקקים, ועוד זמן ארוך ומתיש בחיפוש אחר חניה. זאת המציאות היום בערים הגדולות בכל רחבי העולם: פקוק, צפוף, וכמעט ללא פתרונות חניה מניחים את הדעת. תושבי הערים, וכל מי שמבקש לבקר בהן, מבלה פרק זמן לא סביר בניסיון להגיע ממקום אחד לאחר בתוך העיר.

המצוקה הזו היא דבר ידוע ומוכר גם למקבלי ההחלטות בחלונות הגבוהים – ראשי עיריות, ובכירים באגפי התכנון. הערים הגדולות המבוקשות ממשיכות לצמוח, הופכות צפופות וכתוצאה מכך מספר הרכבים בהן רק ילך ויגדל ויקשה על הנהגים. האם נידונו להתמודד עם מצב זה מבלי יכולת לשנות אותו? לא בטוח: נראה כי יש פתרון בהישג יד, והוא מגיע (כמו תמיד כמעט) מהמגזר הפרטי – מחברה ישראלית בשם CITY TRANSFORMER.

"הרעיון שלנו נובע מצורך", מספר ד"ר אסף פורמוזה, ממייסדי החברה. "כל מי שמגיע לתל אביב ועובד בה, מגלה במקרים רבים שהוא תקוע ברכב: חיפושי החניה והפקקים גורמים לו 'לשרוף' זמן יקר. לנו יש פתרון -רכב מנועי שהוא שילוב בין אופנוע למכונית. מצד אחד, כזה שאפשר להתנייד בו בבטחה, לתפוס נתיב כמו כל רכב, וגם ליהנות מבקרת אקלים ולא להיות חשוף לפגעי מזג האוויר; מצד שני – ניתן לצמצם את ממדיו כשיש בכך צורך, ולחנות בכל מקום, כמו אופנוע סטנדרטי. כך אפשר לשוב וליהנות מהחופש, להתנייד ולחנות בעיר, ולחסוך זמן יקר.

"הרכב שלנו קומפקטי: ארבעה כאלו נכנסים במקום חניה של רכב אחד ממוצע. במצב נסיעה רגיל הרוחב שלו הוא כ-1.44 מטר, ובחניה, לאחר שהוא מצטמצם, רוחבו כמטר אחד. המחיר שלו נע בין 13 ל-15 אלף דולר נכון להיום, צריכת האנרגיה נמוכה, משקלו נמוך – 450 ק"ג, הוא חשמלי והתחזוקה אינה יקרה. בסופו של דבר כולם ירוויחו ממנו".

עד כמה הרכב קטן וקומפקטי באמת? ד"ר פורמוזה מספר כי באחד האירועים שבהם הוצגה ההמצאה, התברר שהאולם נמצא בקומה הראשונה. "מדובר היה באירוע במרכז רבין בתל אביב. רגע לפני תחילתו הודיעו לנו שהוא לא יתקיים בקומת הקרקע. ביקשתי מהם למדוד את גודל המעלית – וכשהבנו שהמידות הן מטר ועשרים על שני מטרים וחצי, רווח לנו: כיווצנו את הרכב והעלינו אותו במעלית, להפתעת כולם".