תעריפי החשמל | בלעדי
הפתעה סינית: וירוס הקורונה עשוי להוריד את מחירי החשמל בישראל
בשל פגיעה קשה בפעילות הכלכלית בסין כתוצאה מנגיף הקורונה, הכריזו במדינה על הפסקת רכישות גז טבעי נוזלי – דבר שצפוי להפיל את מחירי הגז שכבר היום נמצאים בשפל

עמירם ברקת,גלובס-09.02.2020 

צרכני החשמל בישראל עשויים להרוויח מקריסת מחירי הגז הנוזלי בעולם, על רקע התפשטות מגיפת הקורונה. ל"גלובס" נודע כי דירקטוריון חברת החשמל אישר לחברה בישיבתו האחרונה לרכוש מטעני גז נוזלי בהתראה קצרה – מתוך כוונה לנצל את השפל חסר התקדים במחירים.

בשבוע שעבר הכריזו חברות אנרגיה ממשלתיות בסין על הפעלת סעיפי "כוח עליון" והפסקת רכישות גז טבעי נוזלי (גט"ן – LNG), בשל ירידה דרמטית ובלתי צפויה בביקוש לגז טבעי בכלכלה השנייה בגודלה בעולם. הסיבה לירידה היא התפרצות נגיף הקורונה, הגורמת לפגיעה קשה בפעילות הכלכלית בסין. ההכרזה צפויה להפיל את מחירי הגז הטבעי הנוזלי לאספקה מיידית (Spot) לאחר שכבר רשמו קודם לכן שפל של כל הזמנים בגלל חורף חמים מהצפוי באסיה. בארה"ב, שבה הפקת הגז עולה משנה לשנה, הורידו עודפים גדולים של גז את מחירי Henry Hub לפחות מ-2 דולרים ליחידת חום. כעת, בעקבות הפסקת המשלוחים לסין צפויה ירידה נוספת ומשלוחי גז שכבר יצאו בדרך לסין יישארו ללא קונה – מה שמייצר הזדמנויות לרכוש את הגז הנוזלי במחירים נמוכים במיוחד.

להרחבה