נגיף הקורונה

מסכה לא תעזור – איך תימנעו מהידבקות בקורונה בטיסות?
דייויד פאוור, רופא תעופתי בכיר ויועץ רפואי לאגודה הבין לאומית לתעופה, ממליץ על שטיפת ידיים בפרט ושמירה על הגיינה אישית בכלל, ומטיל ספק בחלק גדול מהאמצעים השכיחים להתמודדות עם התפרצות הנגיף. ומדוע מדינות שסוגרות את שעריהן רק מדרדרות את המצב?

שירות כלכליסט,20:54,06.02.20
תגיות:נגיף הקורונה
טיסות
מגיפה
תשכחו ממסיכות פנים ומכפפות גומי: יועצים רפואיים לחברות תעופה טוענים שהדרך הטובה ביותר להימנע מהידבקות בנגיף הקורונה היא שטיפת ידיים תכופה.

הנגיף לא יכול לשרוד יותר מדי זמן על הכיסא או על מסעד המושב, כך שבמהלך טיסה, מגע גופני עם אדם אחר שנושא את הנגיף מייצר את הסיכוי הגבוה ביותר להידבקות, כך טוען דייויד פאוור, רופא ויועץ רפואי לאגודה הבין לאומית לתעופה. מסכות וכפפות עושות עבודה טובה יותר בהפצת מחלות – מאשר בעצירתן.

עם התגברות החששות בנוגע לממדי ההתפרצות, חברות תעופה שונות בעולם, החל מיונייטד (United Airlines) ועד קת'אי פסיפיק (Cathay Pacific) קיצצו אלפי טיסות לסין. פאוור, שבארגון שהוא מייעץ לו חברות קרוב ל-290 חברות תעופה – המהוות יותר מ-80% מהתעבורה האווירית העולמית – ענה על מספר שאלות בנושא.

 האם יש סיכוי להידבק בנגיף על מטוס?

"הסיכוי לחטוף מחלה ויראלית רצינית על מטוס הוא נמוך. אספקת האוויר למטוס מודרני שונה מזו של קולנוע או בניין משרדים: האוויר הוא שילוב בין חצי כמות אוויר חדש מבחוץ וחצי כמות של אוויר ממוחזר. האוויר הממוחזר עובר דרך פילטרים מאותו סוג שבהם משתמשים בחדרי ניתוח, וככזה הוא נקי מווירוסים או מחלקיקים אחרים ב-99.97% (ואולי אפילו יותר). כך שהסיכון, אם ישנו, לא מגיע מפתחי האוורור. הוא מגיע מאנשים אחרים".

להרחבה