כרייף: שלחתי חברי מרכז ליכוד לנורית קורן; מרים נאור: לא יכולתי לעצור יחסי התן וקח של נוה ושקד
חקירות פרשת נוה: נשיאת העליון לשעבר הודתה שלא יכלה לעצור את מעורבתו של נוה בדיוני הוועדה לבחירת שופטים, אף שלא היה חבר בה. שקד סיפרה שהיתה מביאה את המינויים "מבושלים לוועדה". וגם: העימות בין נוה לכרייף בחדר החקירות

 ❘ שרון שפורר,המקום הכי חם בגיהינום- 04.02.20
|
שופטת בית המשפט השלום החשודה בפרשת מין תמורת מינויים, אתי כרייף, שלחה שני חברי מרכז ליכוד לחברת הכנסת לשעבר נורית קורן (ליכוד) שהיתה חברה בועדה למינוי שופטים, במטרה לשכנעה לתמוך במינויה. זאת, במקביל למערכת יחסים אינטימית שקיימה עם יו"ר הלשכה לשעבר, אפי נוה, ולקשר קרוב עם שר האוצר משה כחלון – כך נחשף בעדותה של כרייף במשטרה שנגבתה תחת אזהרה.

אתמול חשפנו את מערכת היחסים שנוהלה בין כרייף לכחלון, שהיה מי שהעלה את שמה בוועדה למינוי שופטים באופן רשמי ופעל לקידומה. כרייף צפויה להיות מואשמת (בכפוף לשימוע) כי שיבשה ראיות כשמחקה את ההתכתבויות שלה עם השר כחלון בעודה נמצאת בחדר החקירות. כרייף אף הודתה בחקירתה שמחקה תכתובות עם אנשי ציבור נוספים, ביניהם שופט עליון.

נוה וכרייף מואשמים בעסקת תן וקח, לפיה נוה קידם את המינוי של כרייף בזמן שקיימו מערכת יחסים אינטימית. כחלון לעומת זאת, לא נחקר באזהרה לגבי ניגוד עניינים אפשרי בקידום המינוי של כרייף.

כרייף כאמור לא הסתפקה בקשרים עם נוה וכחלון. בחקירה היא מספרת כי הפעילה שני חברי מרכז ליכוד כדי שיפנו לקורן, שאכן המליצה עליה בוועדה לאחר מכן. חברי הליכוד עליהם מדברת כרייף הם איתן אשורי ואודי שאשא, הבעלים של חברת ההסעות הגדולה שאשא. קורן סירבה להתייחס לדברים היום ואמרה שלא פעם פנו אליה אנשים שונים על מנת לקדם ולמנות שופטים כנציגת הוועדה.

שקד: "הייתי מביאה הכל מבושל"
נשיאת בית המשפט העליון דאז, מרים נאור, שהסכימה גם היא לתמוך בבחירתה של כרייף, נקראה לתת עדות במסגרת חקירת פרשת נוה. היא נשאלה, בין היתר, האם פעלה כדי לעצור את מעורבותו בדיונים. היא השיבה בכנות מפתיעה: "לא יכולתי לעצור את זה..ראיתי שיש ברית בין שרת המשפטים לנוה. עם זה הייתי צריכה להתמודד. ביחסי אפי-שרת המשפטים להערכתי היו יחסי תן וקח, זו תחושתי…מעת לעת היו לי השערות שהפוליטיקאים וחברי הלשכה הגיעו לדיון במידה רבה מבושלים".

מעדות שרת המשפטים דאז שקד באותה חקירה, עולה כי ההשערות והתחושות של הנשיאה היו מבוססות למדי. "השלב של הבחירה לא היה בוועדה. הייתי מביאה בדרך כלל הכל מבושל", אמרה שקד לחוקרים.

להרחבה