משפט

"מתגעגעת ורוצה לראות אותך": האם השופטת כרייף מונתה בגלל מערכת יחסים קרובה עם כחלון?
הההתכתבויות שנחשפו הערב בערוץ 13 ובאתר המקום הכי חם בגיהנום מעלות כי בין השניים היו יחסים קרובים ■ כתב החשדות שפורסם לאחרונה העלה כי כרייף השמידה את ההתכתבויות בינה לבין כחלון אך המשטרה הצליחה לשחזר אותן

משה כחלון

מאת ביני אשכנזי,דהמרקר-03.02.2020 23:04 עודכן ב: 04.02.2020 06:56

האם השופטת אתי כרייף מונתה לשפיטה בעקבות מערכת יחסים קרובה עם שר האוצר וחבר הווועדה לבחירת שופטים משה כחלון?

הערב פרסמו כתבת המקום הכי חם בגיהנום, שרון שפורר, וכתב המקור בערוץ 13, איתי רום, תמלילים מחקירתה של כרייף במשטרה וכן התכתבויות בינה לבין כחלון אשר מעלות את החשד כי בין השניים היו קשרים קרובים.

בחקירתה במשטרה סיפרה כרייף כיצד הכירה את השר: "במהלך הליך המועמדות, פניתי ליובל צור שהיה מפקד שייטת הצוללות, שיפנה ליואב גלנט כדי שיפנה לכחלון. כחלון התקשר אליי ונפגשנו". כחלון מצדו אמר בחקירה: "נפגשנו ממש לעשר דקות. היא הציגה את עצמה ונתתי את התשובה הרגילה: אם יהיה לה את הרוב של השופטים, אוכל לתמוך בה".

נגד כרייף הוחלט באחרונה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע בעבירות של מתן שוחד והשמדת ראייה, כאשר מדובר על שוחד מיני לכאורה שניתן ליו"ר הלשכה לשעבר עו"ד אפי נוה בתמורה למינויה לשופטת. השמדת הראיה מתייחסת לעובדה כי כרייף השמידה לכאורה התכתבויות בינה לבין כחלון אך המשטרה הצליחה לשחזר את אלה.

כחלון נשאל בעדותו במשטרה לגבי אופי ההתכתבויות בינו לבין כרייף, והאם ניתן לומר עליהם כי הם חרגו מגדר הקורקטי. "השאלה למה אתה קורא קורקטי. עבורי 'אני מתגעגעת ורוצה לראות אותך' זה קורקטי. אני מקבל את זה מנשים וגברים עם לבבות", השיב כחלון.

בחקירה במשטרה נשאל כחלון אודות ההתכתבות. החוקר הטיח בכחלון: "האם כרייף ניסתה לפלרטט איתך בדרכה שלה?". כחלון השיב: "יש לך את הכל כתוב, תסתכל לבד".

להרחבה