מניית טוגדר בהיי: מה עומד מאחורי המכתבים ממשרד הבריאות של אוגנדה
מניית טוגדר זינקה ב-11%, אך האם המשקיעים מיהרו לחגוג? ■ ניסים ברכה, המנכ"ל ובעל השליטה, מסביר איזו דרך צפוייה לחברה עד שתתחיל לייצא קנאביס רפואי לאירופה

שלי אפלברג,דהמרקר-28.01.2020 12:14 עודכן ב: 13:34

טוגדר (323 +8.61%) זינקה היום (שלישי) בבורסה ב-11% לשווי של 185 מיליון שקל, לאחר שעדכנה את המשקיעים שקיבלה אישור ממשרד הבריאות באוגנדה לייצא קנאביס רפואי למלטה, גרמניה וישראל.

לטוגדר 32 דונם של חממות גידול באוגנדה, 20 מתוכם כבר פעילים. במתקני הגידול שלה מותקנות מערכות בקרת אקלים שנועדו להבטיח תנאים מתאימים לגידול של קנאביס רפואי על פי התקן. מחזור היבול הראשון של החברה נקצר ביוני 2019. בדיווח צויין כי חברת הבת "אינדסטריאל המפ", שבה מחזיקה טוגדר ב-51%, קיבלה הבוקר העתקים של שלושה מכתבים רשמיים שמוענו לשר הבריאות במלטה, שר הבריאות הגרמני ולשר הבריאות בישראל המעידים על כך. אישורים אלה דרושים כדי לפתוח בהליך יבוא קנאביס אליהן.

הרשויות באוגנדה הודיעו לטוגדר כי האישור תלוי בבדיקה שתבוצע במעבדה בלתי תלויה, במדינה או מחוצה לה, שתוודא כי הקנאביס עומד בסטנדרטים הנדרשים ליצוא. כמו כן, יבוא הקנאביס אל כל אחת משלוש מדינות היעד ידרוש רישיון יבוא מיוחד שינופק על ידי הרשות המוסמכת בכל מדינה.

להרחבה