כמו לקנות אייפון: חברת קנאביס מקליפורניה בדרך לת"א – ורוצה להיראות "כמו חנות של אפל"
From The Earth היא חברת קנאביס קטנה ורווחית מקליפורניה שמוכרת מוצרי פנאי מבוססי קנאביס ■ את החברה הקימו עורך דין נדל"ניסט והשותפים שלו — שמכרו בעבר נורות לתעשיית הקנאביס הלא־חוקית ■ החברה מנסה כעת להיכנס לשלד של קמן

שלי אפלברג,דהמרקר-22.01.2020 06:20

חברת From The Earth) FTE), שהושקעו בה עד כה 15 מיליון דולר, מנסה להשלים במשך כשנה את המיזוג לשלד הציבורי של קמן אחזקות (לשעבר בשליטת רוני אלרואי, חתנו של יצחק תשובה). החברה שואפת לגייס בישראל 100 מיליון דולר, עבור הרחבת פעילות הקנאביס שלה בארה"ב.

רשות ניירות ערך ומשרד המשפטים עדיין לא הודיעו אם יאפשרו לחברה זרה, שלא ברור מה הזיקה שלה לישראל, לבצע את המהלך. אם יתקבלו האישורים, השווי המשתקף מעסקת המיזוג ל–FTE הוא כ–160 מיליון שקל. בעלי השליטה יקבלו לידיהם כ–80% מהמניות, ואם הם יצליחו להראות שקצב ההכנסות של FTE במשך כשלושה חודשים יעלה ל–50 מיליון דולר בשנה — הם יהיו זכאים לקבל 10% נוספים.

מנכ"ל החברה דן זהרוני, שנולד בחדרה והיגר עם אביו לקליפורניה, חזר לישראל. זהרוני אינו דובר עברית, ולכן מתלווים אליו יועציו המקומיים — יוסי כוכב לב סמנכ"ל הכספים של החברה ויובל ברק, שותף בחברת הייעוץ רדהאן — לפגישות עם משקיעים פרטיים, שנועדו לשכנע אותם להשתתף בגיוס סכום ראשוני של כ–10 מיליון שקל לשלד של קמן לפני המיזוג.

להרחבה