מנכ”ל באבל: "אנחנו רוצים להוריד מהכביש משתמשים ברכב פרטי"
“כדי להתרחב נצטרך עוד סבסוד מהמדינה”, אומר מנכ”ל חברת ההסעות השיתופיות באבל איתי רוגטקה. לדבריו הוא אינו רואה במוניות ובאוטובוסים יריבים שלו. האיסוף של נוסעים רק מתחנות הסעה הוא הכרח של המודל העסקי, ואת ההחלטה על נסיעות בשבת הוא מותיר לדרג המדיני

ליאור גוטמן,כלכליסט-07:22,16.01.20
תגיות:הסעות שיתופיות
באבל
איתי רוגטקה
תחבורה
פקקים
איתי רוגטקה, מנכ"ל באבל, עברתם את היעד של יותר מ־5,000 נסיעות ליום. מה הלאה?

"אני חושב שהרעיון של התחדשות בתחבורה ציבורית עם פתרונות מהירים וישימים נותן מענה טוב, ולכן נרצה להרחיב את הפעילות ולהיכנס לעוד ערים. היום אנחנו בתל אביב, ברמת גן ובגבעתיים, אבל רק בשטחים מצומצמים, כך שגם שם יש לאיפה להתרחב. למשל כל אזור צפון תל אביב, או אזור יפו. גם בחלק הדרומי של הרצליה גילינו ביקושים אדירים. באזור פתח תקווה יש את מתחם קריית אריה שמעניין אותנו".

אז למה אתם לא עושים את זה, אתם הרי לא חייבים צי ונהגים?

"בפרויקט שלנו המדינה עשתה משהו מדהים, בזמן שיא קם שירות נסיעות שיתופי ציבורי בהזמנה אישית. כבר היום רואים שיש ניסיון מוצלח להביא עוד משתמשים ולהרחיב את המעגל, ואנחנו חוסכים כל יום 1,500 נסיעות רכב. מהתחלת הפעילות באפריל חסכנו 110 אלף נסיעות רכב, עם חוויית שירות שונה. לכן ההכרח שלנו הוא המשך שיתופי הפעולה עם ערים ומשרדי ממשלה. צריך החלטה על עוד ערים שיכניסו אותנו, ועוד כלי רכב ועוד סבסוד של המדינה להפעלה. אולי נעבור לפעולה בימי שישי, אחרי שנבין מה המדינה מוכנה לתת ומה שעות הפעילות. היתרון שלנו הוא שבגלל סוג הרכב אפשר להסיע את הכלים האלה באמצעות נהגים בעלי עוד סוגי רישיונות שאינם בהכרח לתחבורה ציבורית — כי נהג שלנו יכולים להיות עם רישיון להסעים או מוניות".

אתם בודקים כמה מכוניות הורדתם מהכביש, זה המדד?

”עשינו סקר אצלנו ו־%34 מהנוסעים אמרו שהם בחרו בנו במקום לנסוע ברכב שלהם. זו לא מדידה שמשרד התחבורה כפה עלינו, אלא אחת הדרכים שלנו להסביר על השירות ועל היתרונות שלו”.

להרחבה