ההסדר נחשף: מנהל היחידה לקנאביס רפואי הצהיר על ניגודי עניינים רק שנתיים לאחר שמונה
הסדר ניגוד העניינים שעליו חתם יובל לנדשפט – שחלקים מסויימים בו מושחרים בשל טענה לפגיעה בפרטיות – הגיע לידי TheMarker בעקבות עתירה משותפת עם עמותת הצלחה

שלי אפלברג,דהמרקר-13.01.2020 16:20 עודכן ב: 16:26

באפריל 2013 מונה יובל לנדשפט לתפקיד מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר) – תפקיד החורץ גורלות בתעשיית הקנאביס המקומית. כעת, מתברר כי רק כשנתיים לאחר כניסתו לתפקיד ובניגוד לנהלים – חתם לנדשפט על הסדר ניגוד עניינים.

ההסדר, שעליו חתם לנדשפט רק ב-8 בדצמבר 2015, נחשף כעת לראשונה – לאחר בקשת חופש מידע שעמה הגיעה עד לבית המשפט עמותת הצלחה בשיתוף עם TheMarker. את העמותה מייצג עו"ד אלעד מן.

הסדר ניגוד העניינים שעליו חתם יובל לנדשפט – דלג הסדר ניגוד העניינים שעליו חתם יובל לנדשפט

העתירה הוגשה בשל הכאוס ששורר בתעשיית הקנאביס הישראלית, המפוקחת על ידי היק"ר. תלונות רבות הגיעו גם ממטופלים, שחשים כי הרפורמה של משרד הבריאות פגעה ברצף הטיפולי שלהם, ואינה מותאמת לצורכיהם; וגם מהחברות, שהשקיעו מיליוני שקלים.

במסגרת העתירה, משרד הבריאות נדרש לחשוף את פירוט פעולות הפיקוח, הבדיקה והמעקב שביצעה היחידה החל בינואר 2014 ואילך – לרבות פירוט הבדיקות שנעשו בקשר לחברות הקנאביס, זהות החברות וכל פרט אחר שנכלל בהן. עוד נדרש המשרד לחשוף את העתקי דו"חות הבדיקה; פירוט בדיקות הדגימה שבוצעו בקשר לקנאביס הרפואי; ממצאיהן, לרבות טיב החומר; תנאי הייצור; וזהות החברות הנבדקות.

להרחבה