הארץ חדשות משפט ופלילים

פרשנות:בכתב החשדות בפרשת הצוללות, נתניהו מצטייר כבובה בשירות הכסף הגדול
ראש הממשלה והשר שטייניץ אינם חשודים בפרשת הצוללות, אך כתב החשדות מצייר אותם כחלמאים ובעלי משיכה על-טבעית למושחתים ■ אם יש אמת בחשדות נגד גנור, בר יוסף ומרום, הם פגעו במדינה עבור תמורה גדולה יותר משמפניה וחמגשיות

חגי עמית,דהמרקר-06.12.2019 05:59 עודכן ב: 06:02

כמו במקרה של כתב האישום נגד בנימין נתניהו, כך גם בכתב החשדות בפרשת הצוללות (תיק 3000): בלתי אפשרי לקרוא את המסמך שפרסמה אתמול (חמישי) הפרקליטות מבלי להזדעזע. אין דין הדלפות אנונימיות מחקירה שנשמעת בקריינות בטלוויזיה כדין מסמך רשמי של המדינה.

הדבר הראשון שמוטח בפניו של הקורא מן השורה הוא היקף הכספים המעורבים בפרשה. אם המעורבים אכן מכרו את ביטחון אזרחי המדינה, כפי שנחשד, הם עשו זאת תמורת כסף גדול. לפי החשד, החל ממאי 2012 קיבל מיקי גנור עמלה בגובה 10.4 מיליון אירו בגין תפקידו כסוכן תיסנקרופ בהשלמת עסקת הצוללת השישית ועסקת ספינות המגן; אבריאל בר-יוסף, המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) לשעבר, דרש מגנור בגין אותן עסקאות בונוס של שני מיליון דולר; לאליעזר מרום, מפקד חיל הים בין 2007 ל-2011, היה לפי החשד סידור עם גנור להגדלת הפנסיה הצבאית שלו, לפיו הוא יקבל ממנו תגמול בעד התמיכה במינויו לנציג תיסנקרופ בעודו עומד בראש החיל: על פי החשד, לאחר שחרורו של מרום העביר גנור מהחברות שבבעלותו לחברה שבבעלות מרום 557 אלף שקל. אי אפשר לטעון שהם פגעו במדינה בשביל שמפניה וחמגשיות.

להרחבה