"ביבי לא יהיה ראש ממשלה. בוודאות": אהוד אולמרט לא מתנצל. על כלום ושום דבר
הוא לא מתרשם מההישגים הביטחוניים והדיפלומטיים של נתניהו. לא חושב שממשלת אחדות היא הפתרון. לא בקשר עם יאיר לפיד. לא מאמין שנתניהו ישרוד את הסערה הנוכחית. ובעיקר – אהוד אולמרט לא מתנצל

חן שליטא,גלובס-29/11/2019, 07:24 

הראיון עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מתקיים שעות ספורות לפני שהיועץ המשפטי לממשלה מודיע על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. קשה להתעלם מהפיל שבחדר. אבל אולמרט מסרב בתוקף להתייחס לענייניו המשפטיים של נתניהו. באופן אירוני, השוואה ביניהם בהקשר הזה לא משרתת איש מהם, כמעט בשום אופן, ובעיקר – בהשגת לגיטימציה. ובכל זאת, אני שואלת את אולמרט, "כשאתה שומע את הדיונים על נבצרות וחסינות, אתה לא אומר לעצמך, איזה פראייר הייתי שלא ניסיתי לקדם מהלכים דומים?".

"לא ניסיתי", משיב אולמרט, "כי בשלב מוקדם מאוד הבנתי שאין שום סיכוי בעולם שאצליח למנוע את הגשת כתב האישום נגדי, אחרי שכבר החלו בהליך של גביית עדות מוקדמת ממשה טלנסקי. היום, כשאנשי נתניהו קובלים איך קובעים הלכה על גבו של ראש ממשלה, בכל הנוגע לפגישותיו של ראש הממשלה עם מו"ל של עיתון, אני אומר 'סליחה, כבר קבעו הלכה על גבו של ראש ממשלה. שמיעת העדות המוקדמת היא דבר שלא היה לו תקדים ולא היה לו המשך'.

"היה לי ברור שלא חשוב מה אעשה, יערכו לי משפט. ולכן, אמרתי לעורך דין שלי, וזה לדעתי הסקופ שלך, 'שמע, אני אצטרך למצוא את עצמי חודשים תקוע פה במאבק על כל מיני עניינים משפטיים, ואת המדינה יהיה לי קשה לנהל. אני פוחד ממצב שבו האינטרס האישי שלי, ההישרדותי, הלגיטימי, והניהול של ענייני המדינה, יתחככו. לך לפרקליט המדינה ותגיד לו שאנחנו נגמור עסקה. אני אתפטר והם יפסיקו את מחול השדים סביבי'. ופרקליט המדינה דאז, משה לדור, לא רצה לשמוע מזה אפילו".העיתונאי אמנון אברמוביץ' דיווח שגם נתניהו שקל אפשרות כזאת."אמנון כדרכו בקודש הציע לביבי הצעות דרך הטלוויזיה. רק ביבי לא רצה לשמוע מזה".

להרחבה