חדשות | משפט ופלילים
מדינת ישראל נגד בנימין נתניה-נתניהו מואשם בשוחד בתיק 4000, ובמרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000
היועץ המשפטי לממשלה דחה את טענות הפרקליטים של נתניהו בשימוע, ולא הקל בסעיפי האישום. לראשונה בתולדות המדינה – ראש ממשלה מכהן מואשם בעבירת שוחד

נטעאל בנדל,הארץ,21.11.2019פורסם ב-18:21,עודכן ב-18:23

לראשונה בתולדות המדינה, ראש ממשלה מכהן מואשם בעבירת שוחד: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם הערב (חמישי) את כתב האישום נגד בנימין נתניהו, שבו הוא מואשם בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000, ובעבירות של מרמה והפרת אמונים בתיקי 1000 ו-2000. היועמ"ש ימסור הצהרה לתקשורת בשעה 19:30, ונתניהו הודיע כי יגיב להחלטה בשעה 20:30 במעון רה"מ. בין היתר נכתב בכתב האישום כי נתניהו "נהג במשוא פנים והעמיד עצמו בניגוד עניינים בין תפקידיו הציבוריים לענייניו הפרטיים – תוך סטייה מהשורה".

ההחלטה באה אחרי שימוע בן ארבעה ימים שנערך בתיקי נתניהו בחודש שעבר ובתום כשלושה שבועות של דיונים מרתוניים במשרדי היועמ"ש. עולה ממנה כי פרקליטי ראש הממשלה לא הצליחו לשכנע את מנדלבליט ואת בכירי משרד המשפטים להקל בחומרת סעיפי האישום. מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס ובעלי אתר וואלה שאול ואיריס אלוביץ' יועמדו לדין באשמת שוחד.

בתמורה, לפי כתב האישום, העבירו ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו באופן עקבי בקשות לשינוי הסיקור באתר וואלה כך שישרת אותם ואת מטרותיהם ויפגע ביריביהם – ואלוביץ' לחץ על עורכי וואלה לציית לדרישות הזוג נתניהו. ראיות נסיבתיות רבות שכנעו את מנדלבליט כי גם אלוביץ' וגם נתניהו היו מודעים לעסקת התן וקח, על אף שאין ראיה לתיאום מפורש של העסקה.

להרחבה