סערה במאגרי הגז: אלילת המזל שוב חייכה לתשובה
הקושי שהסתמן במימון עסקת שברון כמעט שהפך אותה לכזו שיצחק תשובה יתקשה לבלוע אבל אז הכוכבים התחילו להסתדר מבחינתו עכשיו הוא צריך לקוות שתחזית ההכנסות האופטימית שלו מנכסי שברון תתממש גם לטווח ארוך

ליאור גוטמן,כלכליסט-08:0311.11.19
תגיות:יצחק תשובה
גז טבעי
דלק
שברון
1. בסביבתו של יצחק תשובה תמיד אמרו שהחלום שלו הוא "לשחק במגרש של הגדולים", ונכון לאתמול נראה שהמזל, שהתחיל בגילוי הגז במאגר תמר, שוב שיחק לו. הכוכבים הסתדרו במקומם וכל האישורים הרגולטוריים הגיעו בזמן. זה החל לפני שבועיים עם סגירת עסקת רכישת צנרת הגז המצרית בצפון סיני, יחד עם נובל אנרג'י וחברת הגז הלאומית המצרית EGAS, כאשר יצוא הגז למצרים אמור להתחיל כבר במהלך דצמבר. בשבוע שעבר נסגרה גם עסקת מכירת מניות הפניקס לקרנות אמריקאיות תמורת 1.3 מיליארד שקל, ואתמול דלק דיווחה על השלמת עסקת שברון בתנאים שיבטיחו לה EBITDAשל מיליארד דולר ל־3 שנים.

וכך, נראה שכל מי שהימרו נגד ההצלחה של תשובה התבדו בשלב זה, ודלק פסעה צעד נוסף לקראת הפיכתה לחברת אנרגיה בינלאומית. זאת, כשהפורטפוליו שלה כולל מאגרי גז מוכחים בישראל, קפריסין והים הצפוני, ועם יצוא אזורי למצרים וירדן. עכשיו תשובה צריך לקוות שתחזית ההכנסות האופטימית שלו תתממש.

להרחבה