בלעדי לכלכליסט

עידן וולס צפוי לרשת את מנכ"ל קבוצת דלק הפורש אסי ברטפלד
ברטפלד, שדבר פרישתו נחשף בכלכליסט, יעזוב את תפקידו עד סוף החודש לאחר השלמת רכישת שברון ועם פרסום דו"חות הרבעון. על פי מקורבים לבעל השליטה יצחק תשובה, וולס יהיה האיש שעליו יוטל להפוך את דלק לענקית אנרגיה בינלאומית

מאת גולן חזני,כלכליסט-05.11.2019

חילופי דורות באימפריה של יצחק תשובה. בשבועות הקרובים, לאחר השלמת עסקת שברון, צפוי מנכ"ל קבוצת דלק( 48,600.0 5.63% ) אסי ברטפלד לפרוש מתפקידו לאחר יותר מ־16 שנה בתפקיד ו־30 שנה בקבוצה. המועמד המוביל ומי שצפוי על פי הערכות בשוק ההון ומקורבים לדלק ולבעל השליטה יצחק תשובה להתמנות למנכ״ל הקבוצה, הוא המשנה למנכ״ל קבוצת דלק עידן וולס.

עד לפני כמה שבועות היה וולס מועמד בשורה אחת עם ברק משרקי, סמנכ"ל הכספים של דלק ומי שנתמך בידי ברטפלד, אבל לאחרונה פתח וולס פער והוא צפוי להתמנות על ידי הדירקטוריון למנכ"ל הבא. וולס (42), עורך דין בהכשרתו, משמש ב־8 השנים האחרונות גם כמנכ"ל קבוצת תשובה הפרטית ונחשב לאיש אמונו של תשובה. הוא החל את דרכו בקבוצה לפני יותר מ־15 שנה, מיד לאחר שהשתתף בתוכנית הריאליטי "השגריר" ששודרה בקשת. בתחילה הוא מונה למנהל הפיתוח העסקי של הקבוצה הפרטית, לעוזרו האישי של תשובה ולדירקטור בזכיינית קשת שבה מחזיק תשובה 20% באמצעות בתו, גל נאור.

להרחבה