על הרעפים הסולאריים של טסלה,פורסם באתר ב-1.11.2019

https://mail.google.com/mail/u/1/#inbox/FMfcgxwDrvJFFdVpNBJHGBplkmJGFCQc

מאת אינזיינר עמי אלעזרי,2.11.2019

זה הדור השלישי של רעפים סולארים שאחת מהחברות של אלון מאסק  סולאר סיטי מנסה למכור כבר שלוש שנים ללא הצלחה – זה לא חדש ! רעפים סולארים כבר נמצאים בשוק העולמי ובשוק האמרקאי כבר 15 שנה! תחת הקטגוריה הפוטוולטאית  BIPV   בילדינג אינטגראטד פוטוולטאיק

שלוש חברות אמרקאיות שניסו לדחוף את המוצר הזה כבר פשטו את הרגל / הראשונה שבהם יצרה מה שהם קראו לו סולאר שינגל זהו כיסוי של יריעה פואוולטאי שמחליפה את הגג והיא מייצרת חשמל ואטומה למיים ואפשר היה אפילו לדפוק אותה לקורות הגג מהעץ האמרקאי עם מסמרים . הבעיה היתה שהנצילות של התאים הדקים היתה נמוכה מאוד 7 אחוז בלבד והמחיר היה לפני 10 שנים יקר מאוד.
חברות רבות ניסו זאת ונתקלו בהתנגדות מסיבית של תעשיית הבניה והאדריכלות שלא מוכנה לקבל מוצרים חדשים שלא משתלבים עם מוצרי ומרכיבי הבניה הקובנציונאלים

מתוך שלושת החברות של אילון מאסק: טסלה,ספייס, איקס וסולר סיטי שהיא החברה הגדולה להתקנות סולריות בארה"ב סולאר סיטי  מדממת בשפה הכלכלית. היא גורמת  הפסדים גדולים למאסק.

אני לא מעריך שהמהלך האחרון הזה של אילון מאסק להציל את סולאר סיטי יצליח.
עדיין הרעף הסולארי שלו יקר יחסית והשטח נטו שלו ליצור חשמל הוא חצי עד שלושת רבעים מציפוי גגות בפגנלים רגילים
לדוגמה ליצור קווט אחד צריך 8 מטר מרובע מפאנלים פוטוולטאים רגילים  מהרעפים הסולארים נדרש שטח שח 13-14 מטר מרובע של גג.
רק רעף סולארי שמחליף את הגג ומייצר גם חשמל וגם מים חמים  בחורף ומיזוג אויר בקיץ ואוורור . ביחידה אחת כמו שהוכח בפרוייקט מולטיסולאר של התכנית השישית של השוק האירופאי ושפותח בישראל  יכול להצליח לפרוץ את השוק כיוון שבאותו מחיר הלקוח מקבל רעף או אבן בניין שגם מחליף את הגג גם חוסך חשמל וגם מיצר חום ומיזוג האויר.


Eng. Ami Elazari MBA
President & CEO
Amitec – Millennium Solar
http://www.millenniumsolar.com
ami.elazari@gmail.com
amitec.millenniumsolar@gmail.com
cell +972505214213
fax +97297454586
Linkedin:
http://www.linkedin.com/pub/ami-elazari/2/885/a7