‏07 אוגוסט 2019

 

הודעה לעיתונות

 

מקרבים את השמש: מרכז החדשנות NEES CENTER משיק פרויקט חדשני להנגשת אנרגיה סולרית בחדרה/בשיתוף פעולה ייחודי של Volta Solar ועיריית חדרה יוצעו פתרונות חדשניים למימון, התקנה ותפעול של מערכות לייצור חשמל מאנרגיה סולרית

מרכז החדשנות לתחום האנרגיה – NEES Center שהוקם על ידי החברה הכלכלית חדרה ו-OTOWI הודיע היום על השקת פרויקט ראשון מסוגו שייתן מענה לכל אזרח המעוניין להשתמש באנרגיית השמש ליצירת חשמל. במסגרת הפרויקט חברת Volta Solar תגיע למעוניינים, תצלם את הבית באמצעות רחפן ותבצע הדמיה תלת-מימדית של הגג והמערכת שתותקן עליו- ללא עלות, זאת במטרה שהתושבים יקבלו החלטה מושכלת לייצור חשמל מאנרגיה סולרית בשטחם.

בשנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית משמעותית בתחום אנרגיה סולרית, שהובילה להוזלה של 80% בייצור חשמל מאנרגיה סולרית בעשור האחרון. לצד זאת, וכחלק מהמגמה העולמית, ישראל הכריזה שעד 2020 10% מייצור החשמל יתבסס על אנרגיות מתחדשות, נתון שעומד היום על 4% בלבד. על מנת לעמוד ביעד המדינה נקטה בצעדים אקטיביים עמו הורדת חסמים, הקלה ברגולציה והוזלה של עלויות דוגמת מס השבחה וארנונה.

מטרת הפרויקט עם Volta Solar היא לייצר פתרון כלכלי, אסתטי ונוח לתושבי חדרה במעבר לאנרגיה סולרית, בתנאים מיוחדים ובאופן מרוכז. הפרויקט מבטא את המגמה של עיריית חדרה לעבור לאנרגיה סולרית, ולקדם ולהטמיע טכנולוגיות אנרגיה נוספות בים, ביבשה, בתעשייה ועוד.

במסגרת הפרויקט יוכלו להגיע תושבי חדרה לאתר ייעודי, לקבל פרטים ולהזמין ביקור של המומחים ב- Volta Solar. לאחר צילום ברחפן, ניתוח ופירוט של הפוטנציאל בשימוש באנרגיה סולרית, יוכלו האזרחים לבחור בין מספר מודלים של מימון, גם ללא השקעה. את החשמל הנוצר מאנרגיית השמש התושבים יוכלו למכור חזרה לחברת החשמל, או לחלופין להוזיל את עלויות החשמל שלהם.

קודי נורטון, מנהל מרכז החדשנות NEES Center ציין: "זהו החיבור הראשון בין עיריית חדרה לחברות חדשניות מתחום האנרגיה, אחד מתוך רבים שמתוכננים בעתיד. המטרה היא לייצר אנרגיה נקייה, שתייצר חסכון בעלויות ומשאבים כדי שננשום אוויר נקי יותר ותסייע בשמירה על כדור הארץ".

טל הרכבי, מייסד משותף וסמנכ"ל עסקים ב-Volta Solar ציין: "אנו נרגשים להנגיש את אנרגיית השמש לתושבי חדרה, לסייע בעמידה ביעד הלאומי ובמאבק הגלובלי בזיהום האוויר והשלכותיו. אנו רואים ב- NEES Center שותף משמעותי וארוך טווח בכל הקשור לפיתוח, עשייה וקידום אנרגיות מתחדשות בישראל".

אודות

NEES Center (ראשי תיבות של New Energy Entrepreneurial Solutions) הינו מרכז חדשנות שהוקם על ידי החברה הכלכלית של עיריית חדרה וקבוצת היזמות OTWOI בראשות אורן סימניאן. המרכז מעניק מעטפת שירותים כוללת לחברות הזנק בתחומי האנרגיה. בין היתר, סיוע באיתור בטא-סייטס והטמעת הטכנולוגיה וחיבור למשקיעים ואנשי מקצוע. ל-NEES Center שיתופי פעולה עם גופים עסקיים, מוניציפליים ואקדמיים להם מטרה משותפת – לקדם את תעשיית ה-EnergyTech בישראל.

וולטה סולאר הוקמה ע"י ערן טל וטל הרכבי במטרה להאיץ את המעבר לאנרגיות מתחדשות באמצעות מערכות סולאריות, אמצעי אגירה ועמדות טעינה לרכבים חשמליים באופן פשוט, אסתטי ונגיש כלכלית. החברה מאפשרת לאנשים פרטיים, עסקים וגופים מוניצפאליים בכל הארץ לעבור לאנרגיה נקיה בת קיימא תוך חווית שירות מדהימה ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

להרחבה