בנימין נתניהו מעתיק כפי הנראה את טכניקת הונאת הבחירות של דונאלד טראמפ ידידו הטוב שהצליחה בארה"ב.נתן אשל שהיה ראש לשכתו של נתניהו וממומן על ידי מקורבי נתניהו כל הזמן הקים חברה לניהול קמפיינים פוליטיים ברשת, המיועדת לפעול מחו"ל ולעבוד בכל מקום   גם בארץ .

מקורבו של ראש הממשלה נתניהו חבר לקרוב משפחתו ישראל גרינץ, בן 19, שלדבריו פיתח מערכת המאפשרת לפלח קהלי יעד באופן מתוחכם. באחרונה הציע לאנשי עסקים להשקיע בחברה

 

נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הסגל שלו לשעבר, הקים חברה לניהול קמפיינים פוליטיים ברשת באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. אשל אמר למקורביו כי בכוונתו לנהל קמפיינים בחו"ל. החברה נרשמה בינואר האחרון בכתובתו של אשל בתל אביב, תחת השם "NEAIG" – ראשי התיבות של אשל ושל שותפו בחברה ישראל גרינץ, קרוב משפחתו, בן 19. השניים מחזיקים באחוזי בעלות שווים, ומכהנים כדירקטורים בחברה.

גרינץ, תושב פתח תקוה, היה בשנים האחרונות פעיל בנוער הליכוד והציג עצמו כאחראי על קשרי החוץ של המפלגה. גרינץ מעיד על עצמו שהוא "גאון מחשבים" ושהקים בעבר חברות היי-טק. בכתבה שפורסמה בעיתון "צומת השרון" בשנה שעברה נכתב כי גרינץ "הספיק לרשום על שמו שני פטנטים, והיום הוא בעלים של חברת יח"צ וייעוץ אסטרטגי, המתמחה בין היתר בחברות סטארטאפ צעירות". בדיקה ברשם הפטנטים העלתה כי ב-2014 הגיש גרינץ בקשה לפטנט על "מתאם לחיבור רמקול חיצוני להתקן שמע", שנזנחה בהמשך.

הקמפין ממומן  על ידי חברתו החדשה של נתן אשל  שהוקמה באוגוסט 2018 בחו"ל  ( חברת אוף -שור ) ונרשמה בינואר 2019 בכתובתו  של אשל בתל אביב.vht bert,  נקראת  NEAIG ראשי תיבות של נתן אשל  NE ושל ישראל גרינץ קרוב משפחתו. החברה מצהירה על עצמה שהיא הוקמה במטרה לנהל קמפיינים פוליטייים באמצעות הרשת בטכנולוגיה מתקדמת ( בוטים)

גריניץ פעיל בצעירי הליכוד והצהיר על עצמו כ מנהל קשרי החוץ של המפלגה הצהיר על עצמו בכתבה בצומת השרון שהוא גאון מחשבים שהקים חברה ליחץ ויעוץ אסטרטגי

נתן אשל כנראה שכר חוקרים פרטיים ששכרו את אן אס או ובלאק קיוב בכסף רב שבא ממקורבי נתניהו למצוא לכלוך על גנץ  .מממנים אפדריים הם שלדון אדלסון שמימן גם את הבחירות של דונאלד טראמפ ונתן מיליקובסקי.

הם מדליפים את ההקלטות שחלקן מבושלות מימים עברו על גנץ ל ספי עובדיה, איילה חסון,  עמית סגל  ועוד כתבים רעבים לסקופים שלא בודקים  בקפדנות את המקור – העיקר שיעשו סקופ.

 

 

 

 

עוד כתבות בנושא
מסלול הכסף מקוקה קולה לנתן אשל, דרך עמותה "למאבק בעלילות נגד העם היהודי"   21.03.2017
האזינו: הדמיון בין הפרשנות של ברדוגו לוואטסאפ של נתן אשל   30.12.2017
מקורות ששוחחו עם "הארץ" אמרו כי אשל נפגש לאחרונה עם מספר אנשי עסקים ובעלי הון והציע להם להשקיע בחברה. לדבריהם, הוא חלק שבחים רבים לגרינץ והגדיר אותו כ"גאון, הדבר הבא בעולם ניהול הקמפיינים". אשל אמר לבני שיחו כי גרינץ פיתח מערכת המאפשרת לפלח באופן מתוחכם קהל פונטציאלי ברשתות החברתיות במסגרת קמפיינים פוליטיים. הוא הוסיף כי פני החברה מועדות לפעילות מחוץ לישראל, והזכיר כזירת פעילות אפשרית את הבחירות לנשיאות פנמה במאי 2019.

בשיחה עם "הארץ" אמר אשל: "לא התחלנו לעשות שום דבר. יש לי תוכניות לעתיד, אבל זה שייך לעניינים שלי, לא של אף אחד אחר". גרינץ לא השיב לפניות "הארץ".

אשל נאלץ לעזוב את לשכת ראש הממשלה ואת שירות המדינה ב-2012, לאחר שהודה והורשע בדין משמעתי בהתנהגות בלתי הולמת. לפי דיווחים, אשל הטריד עובדת בלשכה והתנכל לה. למרות זאת, הוא נשאר מקורב לנתניהו ואף ניהל את המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד