אינה ברוורמן, מייסדת  חברת אקו וייב פאוור נכללה ברשימה המכובדת של אתר MSN כאחת מ"30 הנשים המשפיעות במאה ה-21"

ובמקביל, הטכנולוגיה של חברת אקו וייב פאוור קוצרת שבחים בתעשייה

12/02/2019

תל אביב, ישראל

בתחילת השבוע, אתר האינטרנט MSN פרסם רשימה של "30 הנשים המשפיעות ביותר במאה ה-21".

אקו וייב פאוור גאה להכריז שגב' אינה ברוורמן, מייסדת החברה, התברגה כמספר 10 ברשימה יחד עם נשים מעוררות השראה כגון: אופרה ווינפרי, סרינה וויליאמס, אנג'לה מרקל, ג'יי.קיי רולינג, הילארי קלינטון, ביונסה, שריל סנדברג ואחרות (מידע נוסף בנוגע לרשימה בלינק הבא: https://www.msn.com/en-us/money/news/the-most-influential-women-of-the-21st-century/ar-BBTppIw?fbclid=IwAR3dohDQuPqqrlWFNzxtcU0VS67GmbR9D3b1bw80lkvaFnWpIvWqOWwJFZA )

בשנה החולפת הגב' ברוורמן נבחרה גם על ידי רשת הטלוויזיה CNN כTomorrow’s Hero”" (גיבורי המחר) ואף הופיעה ברשימת "הנשים שמשנות את העולם" של הירחון Wired. בנוסף, סיפור חייה של אינה תועד בסרט VR שהופק ומומן על ידי Google תחת השם "Female Planet" (לינק לסרט: https://www.youtube.com/watch?v=uRtzWu5pfpQ  ).

אינה הקימה את חברת אקו וייב פאוור בגיל 24 בעקבות המסע האישי שלה.

היא נולדה באוקראינה באזור שנמצא 300 ק"מ בלבד מאזור האסון  של תחנת הכוח הגרעינית- צ'רנוביל. הפיצוץ התרחש שבועיים בלבד לאחר לידתה. כתינוקת היא סבלה מתופעות לוואי שנגרמו בעקבות האסון וכמעט איבדה את חייה כתוצאה מדום נשימה שנגרם עקב זיהום האויר. היא ניצלה בעקבות הנשמה מפה לפה ע"י אמה, אחות במקצועה. הנסיבות הנ"ל מהוות עבורה טריגר מכרזי במסע האישי לפיתוח אנרגיה מתחדשת, נקייה ובטוחה.

תחת הנהגתה של אינה, חברת אקו וייב פאוור הקימה את תחנת המו"פ שלה בנמל יפו, וגם את תחנת הכוח הראשונה המחוברת לרשת החשמל בגיברלטר. התחנה בגיברלטר הנה, נכון להיום, הנה תחנת הכוח היחידה בעולם שמייצרת חשמל מגלי הים ומוכרת חשמל לרשת תחת הסכם מסחרי לרכישת חשמל.

תחנת הכוח בגיברלטר (אשר הקמתה מומנה בשיתוף עם האיחוד האירופאי) מחוברת לרשת החשמל החל משנת 2016, ומהווה אבן דרך משמעותית בהוכחה כי חשמל מגלי הים  הנו מקור אנרגיה ריאלי, אמין ובר קיימא.

בשל החדשנות וההתקדמות של חברת אקו וייב פאוור, החברה זכתה בפרס ה- Energy Globe Award,  אשר ניתן בשיתוף עם האו"ם עבור "הפרויקט הטוב ביותר בגיברלטר"    (https://www.energyglobe.info/gibraltar2018?cl=en&id=262742).  בנוסף לכך, אקו וייב פאוור קיבלה גם את חותם המצוינות הטכנולוגית של הנציבות האירופית (Seal of Excellence by European (Commission.

יתרה מכך, לאחרונה, מומחים עצמאיים של הקרן Solar Impulse (בהנהגתו של ד"ר ברטרנד פיקארד) בחנו את הטכנולוגיה של אקו וייב פאוור בקטגוריות: היתכנות טכנולוגית, יתרונות סביבתיים וסוציו-אקונומיים ורווחיות כלכלית, וקבעו כי הטכנולוגיה הינה פתרון יעיל.

הקרן בחרה 1000 פתרונות מכל העולם המשמשים להגנת הסביבה באופן רווחי והעניקה להם את חותם "הפתרונות היעילים" של Solar Impulse.  חותם זה משמש כתו תקן חדשני ויעיל שניתן להחיל על מוצרים, תהליכים ושירותים, ומשמש ערובה לאיכות,עבור אלה המעוניינים ליישם פתרונות נקיים ויתרון תחרותי עבור החברות בעלות תו התקן. (למידע נוסף: https://solarimpulse.com/efficient-solutions/eco-wave-power  )

לחברת אקו וייב פאוור צנרת של 160 מגה וואט, והביקוש לטכנולוגיה הולך וגובר ככל שהחברה מתקדמת מבחינה טכנולוגית.

דייויד לב, מייסד חברת אקו וייב פאוור והדירקטורים של החברה בירכו את גב' ברוורמן ואת צוות החברה ומסרו כי: "אנחנו נרגשים מאוד מן ההתקדמות לעבר בניית חוות מסחריות ליצור חשמל מגל הים משום שאנו סמוכים ובטוחים כי זו תהיה נקודת מפנה בתחום האנרגיה המתחדשת. על פי מועצת האנרגיה העולמית, הפקת אנרגיה מגלי הים, יכולה לייצר כמות כפולה של חשמל מן הכמות שהעולם מייצר כעת. משמעות הדבר היא ירידה עצומה בשיעורי זיהום האוויר בעולם ונתח שוק פוטנציאלי עצום. אנו מצפים לשנות את העולם גל אחר גל".

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מנהל הפיתוח העסקי של החברה מר. יאיר רודיק במייל info@ecowavepower.com, וגם לבקר באתר החברה http://www.ecowavepower.com